Powrót haftowanych firan

firanka haftowanaFirany klasyczne wracają do łask

Jeżeli firany nowoczesne nie są w naszym stylu, postawić możemy na ich klasyczną, haftowaną wersję. Tego typu ozdoba okienna pasować będzie do niemalże każdego typu wnętrza, a misterne aplikacje i wyszywane wzory kusić będą oko odwiedzających nas gości.

Wzór firanek nawiązywać może do wymyślnej ornamentyki lub geometrycznych kształtów. Ich twórcy równie często inspiracji szukają w naturze.

Klasyczne firany do salonu i kuchni

Do kuchni lub salonu świetnie sprawdzą się na przykład firanki z prostym wzorem pojedynczych pąków kwiatów przeplatanych liśćmi. Gdy natomiast nasze okna posiadają grube, drewniane, masywne ramy, lekkości nada im zwiewna siatka z wyszywanym roślinnym motywem. Jeżeli lubimy oryginalne, przykuwające oko zdobienia, zdecydujmy się na firanę z odmalowanym wzorem na przykład polnej łąki.

W centralnej części dzianiny często umieszcza się duży haft, który podkreśla elegancki charakter aplikacji. Równie często spotkać można się tu z lustrzanym odbiciem wzoru wzdłuż dolnej krawędzi tkaniny.

W ostatnich czasach sporą popularnością cieszą się także firany zdobione roślinno-kwiatową kompozycją. Spotkać można się tu na przykład z pojedynczymi pąkami maków rosnącymi pośród delikatnych gałęzi dzikiego krzewu.

Rozmiary i kolory firan haftowanych

Haftowane firany najczęściej występują w uniwersalnym, pasującym do niemalże każdych okien rozmiarze, czyli 160 na 300 centymetrów. Przeważnie mają one kolor biały, lecz spotkać można się także z modelami w odcieniu beżu czy złota.

Z uwagi na długość, niektóre z firanek tworzą coś na kształt ściany transparentnej bieli. Niejeden producent firan posiada także w swojej ofercie delikatną markizetową siatkę pośród dolnej krawędzi przyozdobioną ściegami układającymi się w regularną kompozycję zbliżoną do wzburzonych morskich fal. Tego typu firany dobrze prezentować będą się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl