Jak wybielić firanki?

wybielanie firanek

Domowe sposoby na białe firanki

Pierwszym ze sposobów na białe firanki balkonowe czy salonowe jest sól. Najpierw pierzemy je w pralce, a następnie umieszczamy w roztworze soli kuchennej z letnią wodą w proporcji cztery łyżki stołowe soli na trzy litry wody. Następnie dokładnie płuczemy i rozwieszamy.

Aby nasze firany zawsze zachwycały czystością, do ich wybielania wykorzystać możemy również proszek do pieczenia. W tym celu namaczamy je w wodzie z proszkiem w proporcji jedno opakowanie na pięć litrów wody, a następnie pierzemy w pralce przy użyciu proszku przeznaczonego do tkanin białych. Inne rozwiązanie to dosypanie odrobiny proszku do pieczenia do proszku do prania i wypranie w pralce bez uprzedniego namaczania.

Firanki kuchenne, ale nie tylko, będą śnieżnobiałe, gdy do ich prania zastosujemy płyn do mycia naczyń. Wystarczy, że wlejemy na nie jedną łyżkę stołową specyfiku, a następnie wrzucimy do pralki i nastawimy ją na program prania automatycznego.

Do wybielania firanek przydać może się także soda. Jedną jej łyżeczkę należy wsypać do proszku do prania i gotowe!

Równie dobry efekt uzyskamy przez zastosowanie amoniaku. Przed umieszczeniem firanek w pralce, przez około piętnaście minut należy moczyć je w roztworze wody z amoniakiem w proporcji jedna łyżka specyfiku na dwa litry wody.

Biel naszym firankom nadać mogą również…skorupki jajek. Należy je umieścić w specjalnym lnianym woreczku, a następnie wrzucić wraz z firankami do bębna pralki.

Jak pozbyć się dymu papierosowego z firanek?

Jeżeli zależy nam nie tylko na bieli firanek, lecz również pozbyciu się zapachu dymu papierosowego, do płukania dodajmy odrobinę soku z cytryny.

Jeżeli nie jesteśmy przekonani do domowych metod, firanki wybielić możemy przy pomocy specjalnych detergentów przeznaczonych do czyszczenia tego typu tkanin.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl