Produkt dnia
Dekoracyjny obrus Montana prostokąt 130x160 cm
Dekoracyjny obrus Montana prostokąt 130x160 cm
35,90 zł 17,90 zł
szt.
MASECZKA BAWEŁNIANA DWUWARSTWOWA
MASECZKA BAWEŁNIANA DWUWARSTWOWA
9,90 zł
szt.
Promocje
SZARPAK DLA PSA
SZARPAK DLA PSA
11,90 zł 9,90 zł
szt.
Dekoracyjny obrus Montana prostokąt 130x160 cm
Dekoracyjny obrus Montana prostokąt 130x160 cm
35,90 zł 17,90 zł
szt.
Komplet plamoodporny 120x160 + 80x80 + 30x30-6szt.
Komplet plamoodporny 120x160 + 80x80 + 30x30-6szt.
45,90 zł 29,90 zł
zestaw

Jak prać ręczniki?

pranie ręczników

Jak sprawić żeby ręczniki były miękkie?

Zanim ręczniki zostaną użyte przez nas po raz pierwszy, powinny one zostać wyprane. Dzięki temu unikniemy uczuleń i alergii, które mogłyby zostać wywołane na skutek kontaktu skóry ze środkami chroniącymi tkaniny w czasie transportu. Co więcej, przed pierwszym praniem ręczniki są o wiele bardziej wrażliwe na oddziaływanie środków chemicznych i przypadkowe ich zetknięcie z nimi może skończyć się trwałym ich odbarwieniem, a nawet uszkodzeniem. Oprócz tego, produkty wykonane z mikrobawełny oraz bawełny wysokogatunkowej pylą przed pierwszym praniem, co jest naturalnym procesem w przypadku wysokiej jakości materiałów. Pierwsze pranie ręczników gwarantuje także uzyskanie odpowiedniej ich miękkości, dzięki czemu codzienne ich użytkowanie stanie się o wiele przyjemniejsze.

W jakiej temperaturze prać ręczniki?

Dobierając temperaturę, w jakiej będziemy prać nasze ręczniki, najlepiej sugerować się informacjami podanymi na metce. Przeważnie jest to od 30 do 40 stopni Celsjusza. Wyjątek stanowią ręczniki stosowane w szpitalach lub hotelach, w których sterylność tekstyliów jest priorytetem – tam należy je prać w temperaturze 90 stopni Celsjusza. Bardzo ważne jest również odpowiednie ustawienie optymalnej ilości obrotów – zaleca się, aby nie przekraczały one 700.

Jak dbać o ręczniki?

Ręczniki prać możemy nie tylko przy pomocy proszków, lecz również specjalnych płynów oraz żeli. Główną zaletą tego typu produktów jest fakt, że ich resztki nie pozostają w zagnieceniach materiałów, a co za tym idzie – nie musimy obawiać się o podrażnienia skóry lub uszkodzenie koloru. Ostrożnie dawkujmy także ilość płynu do prania – jego przedawkowanie może sprawiać, że włókna przestaną dobrze wchłaniać wodę.

Pamiętajmy, aby ręczniki rozwieszać od razu po wypraniu – zostawienie ich w pralce na kilka godzin może spowodować bowiem butwienie materiału. Jeżeli nasze ręczniki są wyjątkowo grube, przed ich rozwieszeniem należy je dokładnie rozprostować. Nie zapominajmy także, aby tekstyliów w ciemnych odcieniach nie suszyć na pełnym słońcu – mogą w ten sposób spłowieć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl