Czym są rolety dzień i noc?

Czym są rolety dzień noc?

Rolety dzień noc - dlaczego warto?

Są one produkowane ze specjalnej tkaniny w poziome, zaciemniające i transparentne pasy. Dwie warstwy materiału przesuwając się między sobą umożliwiają swobodną regulację ilości wpadającego do pomieszczenia światła bez konieczności podnoszenia rolety.

Jak zamontować rolety dzień noc?

Tego typu rolety charakteryzują się również łatwym montażem – większość modeli zamontować można bezpośrednio na skrzydle okna bez konieczności wiercenia w nim otworów. Przeważnie zawiesza się je na znajdujących w komplecie haczykach, dzięki czemu można je z łatwością zdjąć.

Rolety dzień i noc występują w trzech głównych rodzajach:

  • Klasyczne (nazywane również wolnowiszącymi) – montuje się do ściany oraz sufitu; najlepiej sprawdzają się w dużych rozmiarach oraz oknach o standardowym kształcie listwy przyszybowej. Pod względem montażu są one zbliżone do klasycznych rolet wolnowiszących. Ze względu na swoją charakterystyczną budowę, stanowić mogą pewne utrudnienie w pomieszczeniach dziennych.
  • Mini rolety (najczęściej spotykane na rynku) – zawiesza się je na mocnej taśmie klejącej lub przy pomocy specjalnych haczyków na ramie okna. Inne rozwiązanie to montaż do sufitu lub okna przy pomocy kilku uchwytów wymagających wykonania dwóch – trzech otworów.
  • Rolety w kasecie – prowadzone są w specjalnej ramie, dzięki czemu materiał przylega bezpośrednio do szyby i zabezpiecza przed nadmiernym gromadzeniem się kurzu. Mogą być one montowane bezinwazyjnie poprzez wklejenie na ramę lub inwazyjnie przy pomocy wspominanych powyżej uchwytów.

Jakie firanki do rolet dzień noc sprawdzą się najlepiej?

Możemy tu postawić na krótkie firanki do sypialni w identycznym lub zbliżonym kolorze, barwie kontrastowej lub zupełnie z nich zrezygnować.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl