Jak upiąć firanki w salonie?

Salon w każdym domu kojarzy się z dużą przestrzenią, gdzie spędzamy na co dzień dużo czasu z rodziną lub w której organizujemy różnego rodzaju spotkania ze znajomymi. Nic więc dziwnego, że zależy nam, aby było to miejsce eleganckie, pięknie zdobione, ale również wygodne i praktyczne. Nieodłącznym elementem każdego salonu są okna, często połączone z wyjściem na balkon, taras lub ogród, dlatego ważnym punktem w aranżacji okien jest wzięcie pod uwagę różnych rozwiązań, które połączą wspomnianą elegancję z praktycznością.

Nowoczesne upinanie firan w oknie balkonowym lub tarasowym.

W salonie coraz częściej spotykamy duże okna, które często pełnią funkcję wyjścia na taras. Mogą być one przesuwne, jak również otwierające się częściowo - z boku lub tradycyjnie na środku. Posiadając okna o większym gabarycie, często przerażają nas ogromne ilości firan, których prasowanie i upięcie często sprawia wiele wysiłku. Co więcej, wyjście na zewnątrz w takim przypadku również bywa kłopotliwe, nie wspominając o problemie z otworzeniem tradycyjnych okien lub drzwi, których odchylenie powoduje często zaciągnięcie firany lub jej przycięcie. Jak sobie z tym poradzić? Jest na to bardzo łatwe rozwiązanie, otóż najlepiej podzielić taką firanę na dwie części tak, by umożliwiła nam ona swobodne przejście i skorzystanie z drzwi lub okien. Firany tarasowe można uszyć na jednej taśmie marszczącej lub na dwóch osobnych, jeżeli chcielibyśmy mieć również możliwość swobodnego przesuwania danych części firan.

 

Przecięcie firany na pół 

Przecięcie firany na pół jest praktycznym rozwiązaniem, jeżeli chcemy mieć łatwy dostęp do wyjścia na zewnątrz 

Różne wysokości firan dla okien z wyjściem na balkon.

W wielu domach i mieszkaniach często możemy spotkać połączenie zwykłych okien z wyjściem na balkon. W takim przypadku oprócz wspomnianego wcześniej przecięcia firany na części, możemy zakupić dwie różne wysokości firan o tym samym wzorze, jedną na drzwi balkonowe, a drugą na okno, w naszym sklepie znajdziesz specjalne zestawy gotowych firan balkonowych, lub możemy uszyć dla Ciebie takie firany na wymiar. Opisane rozwiązanie pozwoli nam nie tylko na swobodne korzystanie z drzwi, ale również odsłoni parapet, który możemy pięknie przyozdobić kwiatami i innymi akcesoriami. Podczas chłodniejszych dni krótsze firany na okno dodatkowo odsłonią grzejniki, dzięki czemu w naszym salonie zrobi się lepsza cyrkulacja ciepłego powietrza.

 

 Firany balkonowe

 Firany balkonowe dostępne są zarówno w wersji gotowej, jak i w metrażu

Firany upinane na boki - piękna aranżacja rozświetlająca pomieszczenie.

Jeszcze innym rodzajem firan pięknie prezentujących się w salonie, są firany upinane na boki. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli nam na efektowną aranżację okien w naszym salonie, ale również będzie idealne w przypadku kiedy zależy nam, by do pomieszczenia wpadało dużo światła. Warto pamiętać, że przy tego typu firanach niezbędne są haczyki zamocowane w ścianie, jak również podwieszki, dzięki którym uzyskamy efekt firan upiętych do boków. Jeżeli chcemy zasłonić bardziej okno, wystarczy w takim przypadku ściągnąć tylko podwieszki i mamy klasyczne proste firany

.

Firany upinane na boki 

Firany upinane na boki wpuszczą do salonu dużo naturalnego światła

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl